top of page

 O nás

Od základky k ročence

Jsme dva kamarádi, známe se od 6ti let. Oba jsme v roce 2011 nastoupili do první třídy a společně jsme zažili první školu v přírodě, dostali první pětku i první vysvědčení. Ani po tom, co nás rozdělilo studium na osmiletém gymnáziu, jsme neztratili kontakt a na jedné z pravidelných zahradních sešlostí nás napadl projekt, kvůli kterému momentálně čtete tuto stránku.

 

Po rozmluvě o vzpomínkách na první stupeň jsme oba došli k názoru, že bychom rádi měli hmotnou reprezentaci našich let strávených ve škole a to nejen na základce. Po několikahodinové diskuzi o různých možnostech a konzultaci s rodiči jsme se do nápadu zamilovali a každý jsme začali dělat vlastní průzkum trhu. Zajímalo nás, jak rozvinuté jsou ročenky v ČR, jaké firmy je nabízejí, jak vypadají a kolik stojí. Po pár týdnech jsme zjistili, že je na trhu prázdné místo, které můžeme zaplnit.

Celý projekt je založen na tom, že chceme studentům nabídnout vkusnou, nadčasovou a elegantní ročenku, kterou můžou listovat celý život a která jim bude sloužit jako pevný bod v jejich vzpomínkách.  Naším cílem je, aby každá škola měla svou vlastní ročenku, chceme spolupracovat se samotnými studenty z dané školy tak, aby se spolupodíleli na její tvorbě. To vše za studentům dostupnou cenu.

 

Přejeme si, aby se ročenka stala stejnou samozřejmostí při studiu v ČR, jako je například žákovská knížka nebo maturitní šerpa. Podílejte se s námi na zlepšování budoucnosti nové generace českých studentů a neváhejte nás kvůli čemukoliv kontaktovat.

Alex Kotarac a Oliver Dubsky

barevné knihy
bottom of page